Чи можна в’їхати в казахстан в covid-19

6-29-2021

Всі статті про правила в’їзду в ту чи іншу країну оновлюються в міру надходження нової інформації. Збережіть публікацію в закладки, щоб не пропустити останні новини.

На сьогоднішній день авіасполучення між росією і казахстаном відновлено. Потрапити в країну можна прямим рейсом або через інші країни всім громадянам без обмежень. Також рекомендуємо почитати чи можна в’їхати в країну https://covidcrossborders.com/ru/ru-kazakhstan-in на сайті в ковид .

Чи відкрита сухопутна межа казахстану

На даний момент сухопутний кордон казахстану з росією закритий. Потяги ще не відновили свою роботу, а поїхати через кордон на машині можуть лише деякі категорії громадян.

В першу чергу винятки становлять офіційні особи, а також водії міжнародних перевезень.

Але чи є винятки для звичайних громадян, які хочуть відвідати родичів в казахстані або поїхати на відпочинок?

Підстави для в’їзду в казахстан на авто наступні:

  • вид на проживання. Перетнути сухопутний кордон казахстану можуть власники внп при дотриманні певних правил в’їзду, про які розповімо далі.
  • в’їзд в казахстан до родичів. Також поїхати на машині можна до своїх родичів. До них відносяться: батьки, подружжя, діти, опікуни, брати, сестри, бабусі і дідусі. На кордоні ви обов’язково повинні будете пред’явити документи, які підтверджують спорідненість з громадянином казахстану.

Багато хто цікавиться, чи можна приїхати в казахстан до далеких родичів і як в такому випадку підтвердити спорідненість? точну інформацію з таких питань необхідно уточнювати на сайті прикордонної служби казахстану.

Коли повністю відкриють кордони казахстану? поки в’їзд через наземний кордон здійснюється з обмеженнями, і планів на найближче відкриття не озвучується. Офіційні джерела повідомляють, що повне відкриття сухопутного кордону між росією і казахстаном буде можливо після того, як основна частина населення буде щеплена від коронавірусу.

На кпп потрібно буде пред’явити співробітникам контролю такі документи:

  • паспорт;
  • водійські права;
  • птс або стс на автомобіль;
  • негативний тест на covid-19;
  • страховку на машину.

Страховка на авто для поїздки в казахстан

Щоб перетнути кордон казахстану на машині осаго, який діє на території рф не підійде. Водієві потрібно буде оформити страховий поліс на кордоні казахстану, або зробити це заздалегідь у російських страховиків.

За відсутність страховки передбачений штраф. Перший раз водія штрафують на 2 тис.рублів, а якщо порушення зафіксують вдруге – близько 8 тис. Рублів.

Оформляти страховку можна мінімум на два тижні (від 15 днів). На даний термін страховка обійдеться приблизно в півтори тис. Якщо будете оформляти страховку на кпп, то потрібні будуть документи на машину і паспорт.

Варто врахувати, що оформлення поліса через страхову займе кілька днів.

Негативний тест на коронавірус

Всі громадяни при в’їзді в казахстан повинні мати негативний результат тесту на covid-19. Аналіз потрібно здати не пізніше 3 днів до поїздки.

Довідка може бути як російською, так і англійською мовою. На бланку повинна бути печатка клініки, підпис лікаря, а також час проведення дослідження.

Дітям до 5 років здавати тест не потрібно.

Транзитним пасажирам тест не потрібен за умови перебування в транзитній зоні не більше 24 годин.

Чи потрібна віза в казахстан

Ні, віза не потрібна. Вільно перебувати в країні можна до 3 місяців.

Чи потрібен закордонний паспорт в казахстан

Закордонний паспорт також не потрібно для поїздки в казахстан. Відвідати країну можна з внутрішнім російським паспортом.

Медична страховка

Страховка не є обов’язковим документом для відвідування казахстану. Проте, рекомендується оформляти поліс при будь-якій поїздці за кордон. Особливо актуальна страховка в період коронавірусу, так як з нею можна буде отримати пріоритетне обслуговування до платної клініці.

Страховка покриває не тільки медичні витрати, а й втрату багажу, документів та інші непередбачені обставини.

Додатково ви можете оформити страхування скасування поїздки. Поліс компенсує всі витрати на поїздку (оплата квитків, турпослуг, проживання і т.д.). Наприклад, страховка спрацює в тому випадку, якщо ви захворіли перед поїздкою. Для отримання виплат в страхову потрібно буде пред’явити довідку від лікаря.

Чи є обмеження в казахстані для туристів

Всі обмеження, які могли б вплинути на відпочинок зняті. Влітку працюють всі торгові комплекси, кафе, місця розваг і пам’ятки.

Рекомендовано носіння масок в громадських місцях.