Чемальский район

Чемальский район

Чемальский район

Чемальский район

Чемальский район Алтайського краю широко відомий своїми турбазами та будинками відпочинку, що спеціалізуються на лікуванні легеневих захворювань.

Район утворений селищами, розташованими навколо річок Чемал і Катунь. Село Чемал є центром району. Мальовничі краєвиди гірських долин і річкових рівнин прославили Чемал і зробили район одним із головних туристичних об’єктів Алтаю. Тут розвинена система піших та кінних маршрутів, за Катуне регулярно проходять сплави.

Сліди давньої історії краю збереглися в залишках Чепошского городища і стародавніх капищ, святилищ язичницьких богів. В долині річки Катунь збереглися стародавні скіфські і тюркські поховання, а також камені, покриті наскальними символами – петрогліфами.

У селі Чемал розташований великий протитуберкульозний санаторій, з тридцятих років XX століття тут працює курортний комплекс, в якому серед інших бував і «всесоюзний староста» М. І. Калінін, який зробив помітний внесок у розвиток цього регіону. Саме він сприяв будівництву Чемальской гідроелектростанції, яка стала головною архітектурною визначною пам’яткою району.