Будівля Парламенту Сербії

Будівля Парламенту Сербії

Будівля Парламенту Сербії

Будівля Парламенту Сербії

Будівля Парламенту Сербії – місце, де засідає вищий законодавчий і конституційний орган країни. Воно знаходиться в самому серці Белград. У 2007 році, як кажуть в Сербії, «Будинок народної скупщини», відзначив сторіччя з дня початку свого будівництва.

Скупщина Сербії розташований в цьому будинку з 23 липня 2006. До цього моменту в будівлі був розміщений Парламент Сербії і Чорногорії, а в радянські часи – Парламент Югославії.

Будівництво Скупщини почалося в 1907 році, коли перший при будівництві камінь був закладений в присутності сербського короля Петра Першого Карагеоргиевича. Будівля парламенту будували впродовж майже трьох десятиліть – бурхливі події в історико-політичній сфері Сербії надали чималий вплив на затримку в будівництві будівлі.

Перший проект для побудови Скупщини був зроблений архітектором Йован Илкичем, але об’єднання сербів, хорватів і словенців на початку XX століття в єдину державу вимагало змін багатьох аспектів життя Сербії, в тому числі і зміна і відновлення проекту будівництва будівлі.

Інтер’єр Парламенту був створений Миколаїв Красновим, зробили наголос на показність стилю Скупщини і спорудити відому скульптуру «Гарцювали коні вороные», встановлену біля входу в будівлю. До 1936 році будівництво Парламенту було завершено, що стало однією з найважливіших подій для жителів Сербії.