Будинок в. І. Леніна в Цюріху

Будинок в. І. Леніна в Цюріху

Будинок в. І. Леніна в Цюріху

Будинок в. І. Леніна в Цюріху

У Цюріху в. І. Ленін з Н.До. Крупської жили в період з лютого 1916 р. по квітень 1917 року. Вони знімали кімнату в квартирі в будинку будівлі XVI століття на вулиці Шпигельгассе,14. На будинку встановлена меморіальна дошка.

У Цюріху в. І. Ленін закінчив роботу над нарисом “Імперіалізм як вища стадія капіталізму”. Під час перебування в Цюріху він відвідував збори в Народному домі, 22 січня 1917 року він виступив там з доповіддю про російської революції 1905 року. Також він взяв участь у з’їзді швейцарської партії,що відбувся у ресторані “Kaufleuten”, на якому Ленін озвучив свою революційну програму. У листопаді 1916 року Ленін склав «Завдання лівих циммервальдистов у Швейцарській соціал-демократичної партії», як проект програми для швейцарських робітників.

Існує думка, що вечорами в. І. Ленін відвідував “Кабаре Вольтер” на Шпигельгассе,1, яке розташовувалося неподалік від квартири. В цьому кафе влаштовувалися вистави з музикою, танцями, читанням віршів.

В. І. Ленін та Н.До. Крупська покинули кімнату в Цюріху в квітні 1917 року, дізнавшись про те, що в Росії почалася революція.