Будинок-храм живий богині Кумарі

Будинок-храм живий богині Кумарі

Будинок-храм живий богині Кумарі

Будинок-храм живий богині Кумарі

Храм живої дівчинки-богині Кумарі – триповерховий палац-храм Кумарі Гхар, в якому мешкає справжня жива богиня. Правда, вона ще дуже маленька, але це не заважає їй бути богинею.

Потрапити у двір богині можна, але сфотографувати її не можна. Зробити знімки можна лише один раз у році, коли настає свято Індра Ятри. В цей день богиню возять по вулицях на поцяцькованій колісниці.

У богині Кумарі обирають маленьких дівчаток від трьох до п’яти років, які обов’язково повинні належати до касти неварі класична Шакая, не мати тілесних ушкоджень, бути здоровими, мати темні очі і волосся, а також рівні білі зуби. Також претендентки проходять ще одне випробування: вони повинні сидіти в темній кімнаті з чудовиськами, які здаються абсолютно живими і реальними, і не злякатися. Як тільки дівчина стане повнолітньою, на місце богині шукають іншу дівчинку.

Резиденція живої богині прикрашена дерев’яними різьбленими віконницями та балконами. Будівля храму збудував Джая Пракаш Малла – останній король династії Малла в Катманду.