Ботний будинок

Ботний будинок

Ботний будинок

Ботний будинок

Ботний будинок спочатку був укриттям, призначеним для зберігання ботика Петра I. У цей момент в павільйоні проводять виставки, а сам ботик знаходиться в Центральному Військово-морському музеї. Розташований Ботний будинок на території Петропавлівської фортеці, поруч з дзвіницею Петропавлівського собору.

Історія Ботного будинку почалася в XVIII столітті, коли в 1721 році, після закінчення Північної війни, Петро I прийняв рішення про переведення свого ботика з Москви в Санкт-Петербург. Через два роки він урочисто прибув у столицю. Спочатку для ботика у фортеці збудували навіс, тільки у 1761 році його перенесли в невеликий павільйон, якому привласнили назву «Ботний будинок». Будівництвом займався знаменитий архітектор А. Ф. Віст. Проектуючи, він не розрахував розміри прорізу дверей. Тому, коли заносили бот в приміщення, довелося розбирати стіни і проріз. Оздоблення павільйону закінчилася в 1766 році.

Архітектура Ботного будинку поєднує в собі риси класицизму і бароко. Саме ця унікальна стильова подвійність відбиває важливий період розвитку архітектури середини XVIII століття. Тому Ботний будинок увійшов в історію, як видатний твір мистецтва. Під час Великої Вітчизняної війни він постраждав від пожежі, яка виникла від потрапляння запальною бомби. У 1950-х роках Ботний будинок реставрували, зберігши його архітектурні особливості.

У 1931 році ботик перенесли в будівлю Біржі, де він і прибуває до цих пір. У Ботном будинку до 300-річчя Російського флоту в 1997 році, поставили точну копію ботика.