Ботанічний парк

Ботанічний парк

Ботанічний парк

Ботанічний парк

Ботанічний парк Паланги розкинувся на березі Балтійського моря, вкрита тінню соснового бору і піщаними дюнами в місті Паланга. До свого нинішнього назви парк кілька разів перейменовувався. Його називали парк Бирутес, Тышкявичяус і Паланзький. Він заснований на початку двадцятого століття, його автором вважається французький архітектор Едуард Франсуа Андре.

У центрі потопаючого в зелені і квітах парку підноситься величний палац графів Тишкевичів, який ніби тільки вчора відіграв свій останній бал. Варто відзначити, що граф купив майбутню Палангу в 1824 році і перетворив похмуре заболочене місце в популярний морський курорт, який згодом стали називати прибалтійським Баден-Баденом. Територію навколо своєї резиденції граф оформив в вишуканому стилі, доглядали за садом найкращі садівники, а біля будівлі є розарій.

Однією з перлин парку можна назвати ставок з лебедями. Лінія берега водойми придумана таким чином, що дивлячись на неї ставок здається більшим, ніж є насправді. Він окантований чорною вільхою і спірея, які таємничо нависають над вигинами водойми, створюючи враження руху води.

В основному в парку ростуть сосни. Час і вітер изогнули їх стовбури в химерні зигзаги. Пробиваються крізь хвою сонячні промені створюють цікаву гру світлотіней, завдяки чому виходять гарні фотографії. Паркові галявини вкриті чагарниками і деревами від вітру, тому тут затишно навіть у саму вітряну погоду.

Сьогодні територія парку становить близько 100 га, з яких півгектара займають квітники, дерева покривають 60 гектар, а водойми – більше гектара.

Ввечері працівники парку включають ілюмінацію, яка налаштовує на романтичний лад і здається, що ви стали героєм чарівної історії.