Бородинський міст

Бородинський міст

Бородинський міст

Бородинський міст

Бородинський міст через Москву-ріку розташований в Москві. і з’єднує Смоленську вулицю з Великою Дорогомиловской вулицею. Він був побудований за проектом архітектора Р. В. Клейна і інженерів М. І. Ŝekotova і Н. В. Осколкова, в 1912 році на місці старої вузької переправи.

На початку XVII століття коли Бородинський міст називався Дорогомиловским, він мав ширину не менше 8,5 метра, а довжину ― 186 метрів. Обсяги перевезень з боку Смоленського тракту до столиці з часом збільшувалися, вимагали будівництва великою і надійною переправи. І в 1788 році було зведено новий дерев’яний міст.Колишній Дорогоміловскій, він пам’ятає мірний стукіт солдатських чобіт по своєму дерев’яному настилу в 1812 році, коли армія Кутузова залишала Москви.

У 1837 році, коли Росія святкувала 25 років з дня Бородінської битви, Дорогоміловскій міст був перейменований в Бородинський.У 1913 році відбулося відкриття нового сучасного мосту на кам’яних опорах, побудованого архітектором Р. В. Клейном і інженером Н. В. Осколковым, і новий Бородинський міст став своєрідним пам’ятник воїнам, полеглим на Бородінському полі. У 1952 році Бородинський міст був подовжений і значно розширено. Під його з’їздами зроблені арочні проїзди, які відкрили шлях по набережній.Реконструкція мосту не порушила архітектурний вигляд мосту-пам’ятника.