Борисоглібський Собор

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Борисоглібський собор знаходиться в українському місті Чернігові. Собор, побудований в 1120-1123 роках на фундаменті більш давньої кам’яної споруди XI століття, спочатку замислювався, як домова церква і усипальниця синів великого князя Володимира, Бориса і Гліба, вбитих за наказом їх брата Святополка “Окаянного під час усобиці. За типом Борисоглібський собор є хрестово-купольним, одноверхим, шестистолбным.

Собор майже повністю зберіг особливості архітектури XII століття. Собор неодноразово руйнувався і перебудовувався, кожен раз змінювалася його архітектура. Був відновлений в XIIII столітті після монголо-татарської навали, істотно перебудований у XVII столітті, постраждав під час Другої Світової війни. У XX столітті під керівництвом видатного реставратора і археолога Н. Христенко була проведена реставрація храму, йому повернули давньоруський вигляд.

В інтер’єрі майже не збереглися старовинні фрески, але відновлений інкрустований мозаїкою і майоліковими плитками підлогу. У соборі також можна побачити срібні з позолотою царські врата XVIII століття.

З 1972 року в приміщенні храму функціонує музей архітектури, який входить до складу Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.