Біосферний заповідник Асканія-Нова

Біосферний заповідник Асканія-Нова

Біосферний заповідник Асканія-Нова

Біосферний заповідник Асканія-Нова

Унікальний біосферний заповідник Асканія-Нова веде відлік своєї історії з 1828 року, коли він був заснований з ініціативи герцога Фердинанда Фрідріха Ангальт-Кетенського. За первісним задумом творців майбутній заповідник у перші роки був вівчарське колонією герцогства, однак поступово перетворювався і перетворився в чудовий рукотворний оазис з приголомшливими уяву ландшафтами.

Однією з особливостей заповідника Асканія-Нова є те, що вода сюди надходить з артезіанських джерел. Вода по спеціально прокладених каналів тут потрапляє практично під кожну рослину, загальна кількість яких становить кілька тисяч. Серед представлених зразків рослин можна знайти представників сотень видів, завдяки чому Асканія-Нова входить у число найбільших українських дендропарків України. Більше семи десятків видів рослин, що ростуть у заповіднику, включені в Червону книгу України, а крім них, тут можна зустріти близько сотні унікальних для Євразійського континенту рослин. Працівники наукових лабораторій заповідника підтримують зв’язки з фахівцями всього світу.

Під час відвідування заповідника можна зустріти представників різних видів тварин, багато з яких включено до Червоної книги України, близько п’яти сотень знаходяться під охороною Бернської конвенції, Боннської конвенції, а також складаються в Червоному списку Європи. Ландшафти заповідника переносять гостей в північноамериканські прерії і безмежні африканські рівнини і жаркі пустелі. У заповіднику Асканія-Нова ви робите саме даний навколосвітню подорож з безліччю пригод.