Базиліка Св. Боніфація і Св. Алессия

Базиліка Св. Боніфація і Св. Алессия

Базиліка Св. Боніфація і Св. Алессия

Базиліка Св. Боніфація і Св. Алессия

Базиліка Св. Боніфація і Св. Алессия – це церква, яка розташувалася на схилі Авентинского пагорба в Римі і присвячена Святому Боніфацію Тарсусскому і Святому Алексиусу. Заснована вона була між III і IV століттями. Фасад у стилі XVI століття, розроблений Де Марчисом, побудований в середньовічному стилі колоннадного чотирикутника.

Відновленням зруйнованої церкви займався Тато Гонориус III в 1216 році (деякі з колон вціліли в будівлі східної апсиди). Також відновленням Базиліки займалися в 1582 році, в 1750х Томмасо Де Марчис і в період від 1852 до 1860 з допомогою Сомаши.

У церкві знаходиться римська дзвіниця. На південній стороні нефа розташувався похоронний пам’ятник Елеонорі Бонкомпагни Боргезе, що датується 1693 роком за проектом Джовані Контіні Батіста. На південному трансепті знаходиться каплиця Карла IV іспанського з іконою Успіння Мадонни, яка датується XII століттям, яка, як вважають, була повернута з сходу Святим Алексісом. У Базиліці також знаходиться надгробок Петра Савелія (із сімейства Гонориуса).

У 1587 році церква називалася Сант Алессіо. В XIX столітті було відновлено первісне призначення базиліки і офіційна назва церкви і кардинальський титул – «Базиліка Св. Боніфація і Св. Алессіо».