Базиліка Санта-Марія-ін-Космедін

Базиліка Санта-Марія-ін-Космедін

Базиліка Санта-Марія-ін-Космедін

Базиліка Санта-Марія-ін-Космедін

Церква Санта Марія ін Космедін в Римі була побудована на місці античного храму Геркулеса. Її суворий церковний фасад приховує чудове внутрішнє оздоблення і цінні твори мистецтва.

Першу невелику церкву на початку VII століття збудував тут папа Григорій I. У VIII столітті папа Адріан розширив приміщення за рахунок сусіднього міського будівлі. Турбота про храмі була доручена грецьким ченцям, які втекли зі своєї батьківщини в період іконоборства. При цьому церква зберегла своє ім’я Санта Марія, але отримала приставку Космедиан, що по-грецьки означає «дорогоцінний», «прикрашений».

В церкві зберігся готичний вівтар, вирізьблений з червоного граніту, і унікальний мозаїчна підлога, орнамент якої складений з дрібних шматочків кольорового мармуру. У ризниці храму можна побачити дорогоцінний фрагмент мозаїки, що зображує сцену Хрещення Ісуса, який спочатку знаходився в старому соборі Святого Петра.

Однак не ці реліквії тягнуть в церкву туристів. Довгі черги шикуються до Вуст Істини – мармурового колу, в центрі якого зображено обличчя божества з розкритим ротом. Кажуть, брехунам він відкушує руку своєї кам’яної пащею. Потік охочих перевірити це на собі не вичерпується вже багато років. А виною всьому фільм «Римські канікули», який в 1953 році на весь світ прорекламував стародавній «детектор брехні».