Ансамбль Успенської церкви

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Ансамбль Успенської церкви – прекрасний зразок Львівського ренесансу – склався в XVI – XVII століттях в самому центрі міста на вулиці Підвальній, 9. Крім самої Успенської церкви у нього входять каплиця Трьох Святителів і вежа Корнякта.

Споруда Успенської церкви, збудована з білого вапняку архітектором Павлом Римлянином, увінчана трьома масивними куполами. Будівництво храму почалося у 1591, а завершилося в 1629 році. В інтер’єрі церкви збереглися ікони страсного циклу роботи львівських іконописців XVII століття. Вітражі на вікнах створені на початку XX століття відомим художником Петром Холодним. Привертають увагу відвідувачів і розкішні люстри.

До північної стіни Успенської церкви примикає невелике триверха будівля каплиці Трьох святителів. Портал каплиці прикрашений красивою різьбленням, що зображує виноградну лозу. Завершує ансамбль квадратна вежа – дзвіниця, збудована на кошти грецького купця Костянтина Корнякта архітектором Петром Барбоном.

Гармонійне поєднання стилю італійського ренесансу з традиціями національного зодчества роблять ансамбль Успенської церкви одним з найбільш цікавих пам’яток архітектури Львова.