Акрополь в Джераші

Акрополь в Джераші

Акрополь в Джераші

Акрополь в Джераші

В 45 кілометрах від Аммана знаходиться древнє місто Джераш, колишній коли-то розкішним римським полісом. Зруйнований землетрусом і похований під товщею зійшли зсуви, сьогодні він максимально відновлений і являє собою чудовий приклад греко-римської архітектури. Це найбільший акрополь на території Східної Азії, що представляє собою один археологічний заповідник.

Сучасне місто розташоване трохи на схід, тому загальну картину величних руїн не відтіняє навіть далекий вигляд цивілізації. Сьогодні в акрополі збереглися два головних храму, присвячених Артеміді, покровительці міста, і Зевса. Два просторих амфітеатру на кілька тисяч місць і сьогодні використовуються для проведення історичних фестивалів.

Головна вулиця міста, оточена з усіх сторін витонченими колонами, як стріла пронизує місто і впирається в ширшу площу з фонтаном. Вхід у древнє місто прикрашає прекрасна тріумфальна арка, збудована на честь імператора Адріана, удостоившего своїм візитом місто в 129 році.

Якщо ви збираєтеся відвідати Джераш, обов’язково заздалегідь придбайте карту. Акрополь в Джераші – це не просто пара зруйнованих храмів, а ціле місто, в якому незважаючи на прекрасний огляд, легко загубитися.