Аеропорт Харків

Аеропорт Харків

Аеропорт Харків

Аеропорт Харків

Харківський аеропорт — міжнародний аеропорт, будівництво якого було розпочато в 1951 році. Його урочисте відкриття відбулося в 1954 році, в день помпезного святкування 300-річчя возз’єднання України з Росією.

Це аеропорт 2 класу, він здатний приймати літаки Airbus A-320, Airbus A310, Douglas MD-80, Boeing-737, Ту-154, Іл-76, а також вертольоти всіх типів. В даний час він обслуговує 16 авіакомпаній, звідси здійснюються рейси за такими основними напрямами – Шарджа, Салоніки, Відень, Єреван, Москва, Дубай, Тбілісі, Батумі, Стамбул, Київ, Санкт-Петербург, Анталія і Кутаїсі.

Зовні будівля Харківського аеропорту відрізняється парадністю, яка була характерна для “сталінської” архітектури 30-50-х років. Центральний вхід прикрашений восьмиколонним портиком з парапетом складного контуру. Над спорудою височить восьмигранна витончена башточка зі струнким шпилем, увінчаним позолоченим вінком, і наметом.

Інтер’єри рясно оснащені розписами і ліпними архітектурними деталями. На першому поверсі будівлі знаходиться зал очікування і буфет. На другому поверсі – кімнати матері і дитини, готельні номери і службові кімнати.